3 tipy ako vybrať jedinečný šperk

Šperky patria k jedným z najcennejších darov, ktorými môžete urobiť radosť svojim najbližším, ale i sebe. Ak vám na danej osobe skutočne záleží alebo by ste radi vytvorili váš nový rodinný šperk, vyžaduje výber často viac, než jednu návštevu zlatníctva.

 

Prinášame návod, ako vybrať šperk, ktorý v sebe zosobní všetko, čo požadujete. Prsteň, náramok alebo náhrdelník, ktorý s hrdosťou odovzdáte svojim deťom alebo vnúčatám.

 

 

Návod na výber toho správneho šperku

 

Hoci by sa mohlo zdať, že neexistuje unikátny návod alebo rady, ktoré by sa dali uplatniť pri každom výbere šperku, opak je pravdou. Stačí sa zamerať na tieto tri pravidlá. Získate tak šperk, ktorý vyčaruje úsmev na tvári milovanej ženy, oddaného partnera alebo vášho potomka pri významnom životnom úspechu.

 

Ktoré sú to?

 

 

Vytvorte niečo výnimočné – šperk na mieru

 

Ako sme už vyššie spomenuli, návšteva zlatníctva alebo obchodu so šperkami môže byť tak trochu riziko. To, čo sa páči vám, sa nemusí páčiť obdarovanej osobe. Vy však navyše hľadáte niečo jedinečné. Kúsok, ktorý neuvidíte aj na prsteníku vašej susedy alebo rodinnej známej…

 

Vyskúšať preto alternatívu v podobe šperku na mieru je trefou do čierneho. Okrem toho, že vznikne unikátny prsteň, prívesok alebo brošňa, dominuje šperku na mieru ešte jedna pridaná hodnota. Práve to, že ste doň vložili kúsok seba samého. Vaše podnety a výber jednotlivých detailov šperku povedú ruku skúseného zlatníka k výsledku, ktorý bude stáť skutočne za to.

 

 

Nájdite toho správneho zlatníka alebo šperkára

 

Ak ste vyhodnotili, že je šperk na mieru presne to, čo hľadáte, nezabudnite na ďalší dôležitý krok. Tým je výber toho správneho zlatníka, ktorý váš klenot zrealizuje. Už v bode, kedy sa začnete rozhliadať po zhotoviteľovi šperku, si všímajte tieto detaily.

  • odbornosť alebo renomovanosť zlatníka
  • spolupráca s inými odborníkmi v oblasti šperkov a drahých kovov a kameňov
  • profesný rast – certifikáty, školenia, ocenenia
  • odporúčania známych a priateľov

 

Len ten správny realizátor šperkov na mieru totiž dokáže premietnuť vaše predstavy do reality, vhodne ich doplniť či nasmerovať, a napokon vytvoriť “umelecké dielo”, ktoré bude skutočne stáť za to.

 

Náš tip:

Zaujíma vás, ako vzniká šperk na mieru? Viac sa dozviete v našom článku na blogu.

 

 

Nezabúdajte na bodku na záver – drahokam ako čerešnička na torte

 

Okrem krásneho šperku môžete darovať aj čosi naviac. Výhodnú investíciu pretavenú do hodnoty, ktorú šperk časom znásobí. Drahokam je presne tou chýbajúcou časťou skladačky, ktorá vytvorí hodnotný a unikátny kúsok rodinnej klenotnice.

Poradiť pri výbere toho správneho kúsku, ktorý sa do prsteňa, náhrdelníku alebo setu šperkov hodí, vám opäť dokáže skúsený šperkár, ktorý sa o drahé kamene a ich vzrastajúcu investičnú hodnotu zaujíma. Ak takého hľadáte, radi vám v TRONES pomôžeme nielen s vytvorením šperku na mieru, ale i výberom drahokamu doň.

Súvisiace články