Akvamarín

je drahokam pre narodených v marci

110 kg

vážiaci kryštál akvamarínu špekárskej kvality. Najväčší do dnešného dňa a je dlhý 48,26 cm.

Beryl

Rovnako ako smaragd, akvamarín je farebná odroda minerálu beryl.

4572 m

Akvamarín sa ťaží vo vysokých výškach v pakistanských horách Karakoram.

Prečo si vás akvamarín získa

 

Už pri pohľade na akvamarín je zrejmé, že je to drahokam ovplývajúci čistotou a odleskom farieb pripomínajúcich morskú hladinu. Akvamarín je pre svoj upokojujúci zjav jedným z najčastejších drahokamov osádzaných do dámskych šperkov. Svoje miesto si tento drahokam našiel aj v kráľovských klenotoch.

 

Námorníci v minulosti verili, že akvamarín dokáže svojou silou upokojiť rozbúrené moria a šťastne doviesť ich lode do cieľa. I preto mnohí cestovatelia dnes šperky s akvamarínom volia za svoj ochranný amulet.

 

Akvamarín a jeho charakteristika

 

Akvamarín je odrodou berylu. Vďaka výraznej tvrdosti je ľahko opracovateľný a šperky s akvamarínom sa tak môžu pýšiť rôznymi tvarmi. Najvyhľadávanejšie kúsky sú však tie, ktoré dominujú jasnou svetlomodrou farbou

 

Hodnotu tohto drahokamu určuje najmä intenzita jeho farby. Drobné kúsky železa, ktoré vo svojej štruktúre obsahuje, spôsobujú nádherné odlesky modrej, ktorá predstavuje čistotu a nevinnosť.

 

V čom spočíva čaro akvamarínu

 

Akvamarín je drahokamom pre mesiac marec. Okrem toho prináša pokoj a harmóniu v partnerskom živote ale i duchovnú rovnováhu a schopnosť prekonať aj tie najťažšie obdobia v živote jednotlivca.

 

Liečivé účinky, ktoré sa v akvamaríne ukrývajú, vyhľadávajú najmä ľudia s problémami dýchacích ciest a žalúdočnými problémami. Pomáha prekonávať rečové bariéry a uľavuje pri najčastejších bolestiach, s ktorými sa stretávame.