Bloodstone

je drahokam pre narodených v marci

Heliotrop

Názov pochádza zo starogréckeho slova, ktoré znamená “obrátiť slnko”

Spravodlivosť

Bloodstone je symbolom spravodlivosti.

Naprieč civilizáciami

Babylončania používali tento kameň pri veštení. Egypťania verili, že im pomáhal magicky poraziť nepriateľov. Verili aj, že vyšuje silu. Tomuto verí aj veľa športovcov v dnešnej dobe, ktorý chcú zvyšovať svoje výkony.

Prečo si vás bloodstone získa

 

Bloodstone nepatrí medzi drahokamy, ktoré očaria svojím jasom alebo priezračnosťou. Jeho vzhľad však ozvláštňujú oxidy železa, ktoré priamo v štruktúre kameňa vytvárajú drobné červené čiastočky.   

 

To, prečo bloodstone v minulosti vyhľadávali mnohí bojovníci a športovci, bola najmä viera v jeho posilňujúce účinky a schopnosť ozdraviť nielen telo, ale i myseľ. Zaujímavými sú aj afrodiziakálne účinky, ktoré sa prášku získaného rozdrvením tohto drahokamu dodnes pripisujú.

 

Bloodstone a jeho charakteristika

 

V riečnych korytách alebo dutinách skál dnes nájdeme túto krypto-kryštalickú odrodu kremeňa najmä v náleziskách v Brazílii, Austrálii a Číne.

 

Takmer nepriehľadný, zelený až tmavozelený drahokam s červenými čiastočkami je chrakteristický najmä svojim netradičným vzhľadom. Bloodstone často nájdeme aj pod názvom helitrop ako odrodu zeleného jasperu s výraznými inklúziami hematitu.

 

V čom spočíva čaro bloodstone-u

 

Už z názvu bloodstone je zrejmé, výrazné inklúzie v štruktúre kameňa svojou farbou pripomínajú krv. Význam, ktorý sa kameňu pripisuje, súvisí s liečivými účinkami a hojením rán, pričom sa v niektorých vierach odvoláva priamo na krv Ježiša Krista.

 

Tento drahokam posilňuje, regeneruje a pomáha dotvárať pocit bezpečia pre každého, kto ho postráda. Ukrýva v sebe účinky, ktoré znásobujú mladosť a zdravie, ochraňuje a dodáva odvahu.