Diamant

je drahokam pre narodených v apríli

58 krát tvrdší

Diamanty sú najtvrdším prírodným minerálom na Zemi. 58 krát tvrdší ako čokoľvek iné v prírode.

Lucy in the sky

Päťdesiat svetelných rokov od Zeme, hviezda BPM 37093 s priemerom 4000 km je pravdepodobne až z 90% tvorená vykryštalizovaným uhlíkom- diamantom

1 z 1000000

Priemerný výnos vo väčšine diamantových bani je 1 časť diamantu na 1 milión častí hostiteľskej horniny.

Prečo si vás diamant získa

 

Diamant patrí v klenotníctve medzi drahokamy, po ktorých siahame najčastejšie. Svojou čistotou odjakživa symbolizuje lásku, vernosť a dôveru. Diamanty ako jediné z drahých kameňov pozostávajú len z jedného stavebné prvku – uhlíku.    

 

Dnes sú prírodné zdroje diamantov takmer vyčerpané. Najtvrdší z drahokamov, ktorý v minulosti symbolizoval silu a chránil bojovníkov v súbojoch, vznikal pred miliardami rokov v útrobách Zeme.

 

Diamant a jeho charakteristika

  

Čistý uhlík, pôvabne opracovaný do formy, akú široká verejnosť povýšila na piedestál medzi drahými kameňmi, je hodnotený na základe viacerých ukazovateľov. Okrem množstva inklúzií (narušení povrchu) a spôsobu, akým je vybrúsený, je to aj tvar diamantu.

 

Hoci je najznámejšia práve jeho číra farba, diamant môže prekvapiť celou paletou farbených odtieňov. Červený, fialový alebo ružový prírodný diamant majú na trhu najväčšiu cenu. Zaujímavosťou však dokážu upútať aj čierne alebo hnedé diamanty.

 

V čom spočíva čaro diamantu

 

Aprílový drahokam – diamant dodáva silu nielen ľuďom narodeným v tomto mesiaci. Všeobecne sa v liečiteľstve používa na zvýraznenie účinkov ostatných liečivých kameňov. Často je preto do šperkov dopĺňaný ako súčasť rôznych kombinácií alebo doplnkový drahokam.

 

Diamant posilňuje zrak a podporuje správne fungovanie metabolických procesov v tele. Z duchovného hľadiska harmonizuje myseľ a podporuje rozvoj pozitívnych vlastností osobnosti.