Mesačný kameň

je drahokam pre narodených v júni

Adularescencia

Nadpozemský záblesk mesačného kameňa je spôsobený rozptylom svetla medzi mikroskopickými vrstvami živca.

60%

Minerály z rodiny živcov tvoria viac ako polovicu skalnej kôry Zeme.

0.5 mikrónu

Živcové vrstvy ktoré vytvárajú lesk mesačného kameňa sú podobnej veľkosti vlnovej dĺžky svetla.

Prečo si vás mesačný kameň získa

 

Mesačný kameň nesie svoj názov podľa vzhľadu, ktorý pripomína. Medzi jeho náleziská však patrí aj samotný Mesiac či meteority. Svetlo, ktoré sa láme na základe jeho narušenia povrchu a jednotlivých zlúčenín, pripomína jemný modrý opar alebo žiaru, čo jeho pútavý zjav ešte umocňuje.  

 

Dávne národy a hinduistické náboženstvá uctievali tento kameň vo viere, že zhmotňuje mesačné lúče, a dokonca pomocou mesačného kameňa možno predpovedať i budúcnosť.

 

Mesačný kameň a jeho charakteristika

 

Narušenia povrchu (inklúzie), ktoré u niektorých drahokamov nie sú žiadúce, vytvárajú u mesačného kameňa, práve naopak, špecifický efekt – adularescenciu. Jedinečná aura alebo svetelný efekt, ktorý tak vzniká, je jedným z hlavných parametrov hodnoty tohto drahokamu.

 

Najčastejšie sa mesačný kameň vyskytuje v bezfarebnom variante a s bielym, modrým alebo dúhovým svetielkujúcim efektom. Medzi najvzácnejšie patria tie kúsky, ktoré svojim zjavom pripomínajú mačacie oko alebo dojem hviezdneho prachu.

 

V čom spočíva čaro mesačného kameňa

 

Mesačnému kameňu podľahli už starovekí Gréci a Rimania. Okrem toho, že mu pripisovali vizionárske schopnosti, vkladali doň i vieru v zaručenú plodnosť.

 

Tento drahokam symbolizuje lásku a medzi jeho najznámejšie liečivé účinky patrí odstránenie bolesti a navrátenie rovnováhy a harmónie do narušených medziľudských a partnerských vzťahov.