Rubín

je drahokam pre narodených v júli

Ratnaraj

V sanskrte je rubín ratnaraj, čo v preklade znamená kráľ drahokamov.

Mogok

Legendárne údolie rubínov v Mjanmarsku. Mogok je zdrojom mnohých najkrajších a najhodnotnejších drahokamov na svete.

32,4 milióna dolárov

12. Mája 2015 sa 25,59 karátový rubínový prsteň predal za 1 266 901 dolárov za karát, čím stanovil  nový rekord v aukcii za farebný drahokam.

Prečo si vás rubín získa

 

Kráľ drahokamov – rubín sa vyznačuje svojou charakteristickou farbou ale aj tvrdosťou, vďaka ktorej je jedným z najobľúbenejších drahokamov klenotníkov. Rubín patrí k najvzácnejším drahokamom a zmienky o ňom nájdeme dokonca niekoľkokrát aj v samotnej Biblii.  

 

Prvky chrómu, ktoré spôsobujú jeho charakteristickú červenú farbu, odjakživa vyvolávajú dojem vášne, lásky, moci a úspechu. I preto je rubín často súčasťou korunovačných klenotov a najvzácnejších šperkov.

 

Rubín a jeho charakteristika

 

Krvavo červená farba nie je jediným variantom, s akým sa môžeme pri rubíne stretnúť. Známe sú aj jeho odrody naprieč celým spektrom červenej až po ružovú. Drobné inklúzie v jeho štruktúre nespôsobujú výrazný pokles jeho hodnoty, v prípade, že ich je však mnoho, znižujú jeho lesk.

 

Tvrdosť a odolnosť rubínu je základom pre jeho tvárnosť. Preto ho možno nájsť v tých najrôznejších tvaroch a prevedeniach. Mimoriadne vzácne sú tie, ktorých inklúzie vytvárajú efekt mačacieho oka.

 

V čom spočíva čaro rubínu

 

Energia, sila, vášeň a láska sú veličiny, ktoré sú znásobené pomocou vplyvu rubínu. Okrem toho sa jeho nositeľ môže pýšiť vyrovnanosťou a triezvym úsudkom, životnou vitalitou a podnetom k významným činom.

 

Rubín svojou farbou, prirodzene, priaznivo pôsobí na kardiovaskulárny systém a krvný obeh. Podporuje funkcie pohlavných orgánov a z tela odvádza nielen škodlivé a jedovaté látky, ale i nepríjemnú bolesť.