Zafír

je drahokam pre narodených v septembri

Kašmír

Intenzívne nasýtené a zamatové. Vzácne zafíry z Kašmíru stanovili štandard pre modrú.

Kráľovská modrá

Najznámejší zásnubný prste na svete. Zafír princeznej Diany a Kate Middleton

Padparadscha

Zriedkavý a cenný ružovo- oranžový zafír pomenovaný zo Sinhálčiny. V preklade lotosový kvet.

Prečo si vás zafír získa

 

Už starovekí Rimania a Gréci verili, že ich zafír ochráni pred zlobou a neprajnosťou. Drahokam, ktorý odjakživa symbolizoval čistotu, úprimnosť a duchovnú silu si obľúbili nielen predstavitelia rôznych cirkví, ale i mocní vladári.

 

Modrému bratovi rubínu – zafíru, ktorý tiež patrí k odrodám minerálu korund, právom patrí miesto medzi štvoricou najobľúbenejších a najvzácnejších drahokamov (diamant, rubín, smaragd a zafír)

 

Zafír a jeho charakteristika

 

Vďaka tomu, že zafír patrí k tvrdším drahokamom, sa jeho opracovanie sa vyskytuje v mnohých tvaroch. Okrem klasickej modrej farby sa môžeme stretnúť aj s čírym, ružovým, žltým, zeleným, fialový, čiernym alebo dokonca vzácnym oranžovým zafírom (známy pod názvom padparadscha).   

 

Hodnota zafíru sa určuje podľa intenzity modrej farby. Tá nesmie byť príliš bledá, ale naopak, ani príliš tmavá. Medzi najcennejšie kúsky patria kamene bez inklúzií (narušenia povrchu), avšak výnimku tvoria zvláštne inklúzie v tvare ihličiek, ktoré v určitej hustote vytvárajú hviezdicovitý efekt pripomínajúci hodvábnu vrstvu.

 

V čom spočíva čaro zafíru

 

Zafír v sebe ukrýva účinky, ktoré podporujú čistú myseľ, úprimné konanie a silné ochranné vlastnosti. Preto po ňom siahajú mnohí cestovatelia a pútnici. Hoci je tento ideálnym drahokamom pre tých, ktorý sa narodili v septembri, mier a vyrovnanosť prináša každému svojmu nositeľovi.

 

Medzi liečivé účinky pripisované zafíru patrí najmä podpora správneho cievneho systému, celková harmónia tela a duše, upokojujúce účinky a posilnenie poškodeného zraku.