Ako vzniká šperk na mieru

Výber šperku nie je jednoduchou záležitosťou. Najmä, ak sa jedná o darček, na ktorom si chcete dať skutočne záležať. Hľadáte pre milovanú osobu niečo výnimočné? Chceli by ste vlastniť unikátny rodinný šperk, ktorý neskôr odovzdáte svojim potomkom?

 

V tom prípade prestaňte hľadať….

Máme pre vás lepší tip – vytvorte si ho sami!

 

 

Šperk na mieru – unikátny kúsok, ktorý nemá konkurenciu

 

Výraz “na mieru” jasne napovedá o tom, že je jedinečnosť takéhoto šperku skutočne bezkonkurenčná. O tom, ako vybrať ten najvhodnejší, sme písali na našom blogu v tomto článku. Zaujíma vás viac o tom, ako taký šperk na mieru vlastne vzniká a čo všetko sa udeje, kým váš originálny kúsok uzrie svetlo sveta?

 

 

Postup pri vytváraní šperku na mieru

 

Ak ste už našli toho správneho človeka, prípadne spoločnosť, ktorá vám šperk na mieru vytvorí, čaká vás tá zaujímavejšia časť procesu. Samotná tvorba.

 

Pre klenotníka je to vždy nová výzva a pocit očakávania, čo v spolupráci s klientom vznikne. Odborník, ktorého rukami prechádzajú tie najkrajšie kúsky, dokáže svojho zákazníka vždy správne nasmerovať pri výbere jednotlivých detailov. Tak, aby šperk na mieru zosobnil všetky jeho predstavy a zároveň vyžaroval časť jeho osobnosti alebo posolstvo, s ktorým chce šperk milovanej osobe darovať.

 

Vytvárať šperk na mieru je ako maľovať obraz. Aj v tomto prípade vzniká unikátne dielo, ktoré už onedlho môže zdobiť ruku či dekolt niekoho, na kom vám skutočne záleží.

 

Konzultácia

 

Každá spolupráca na tvorbe šperku na mieru začína úvodným stretnutím alebo konzultáciou, kde zákazník klenotníkovi načrtne svoje predstavy. Často sa stáva, že predstavy nie sú jasné, prípadne ich dotyčný nevie pomenovať natoľko, aby sa pretavili do konkrétneho obrazu. V tej chvíli je práve na šikovnosti a zručnosti klenotníka, aby svojho klienta správnymi otázkami alebo inšpiráciou naviedol smerom, ktorým by sa mal dizajn šperku uberať.

 

Návrh a následné úpravy

 

Samotný návrh šperku v profesionálnom programe ponúka možnosť vidieť navrhovaný šperk v 3D zobrazení. Aj tie najmenšie detaily tak môže klenotník upravovať dokonca za asistencie svojho klienta. Jednoduché, ale i netradičné vzory, kombinácia prvkov a doplnenie o žiarivé a hodnotné drahokamy nemajú žiadne obmedzenia alebo limity.

 

Návrh šperku môže prebiehať podľa vopred určených požiadaviek klienta, kde je prizvaný k úpravám a následnému odsúhlaseniu návrhu alebo priamo za jeho účasti. Dnes existujú klenotníctva, ktoré ponúkajú svojim klientom možnosť navrhnúť si svoj šperk priamo z pohodlia svojho domova vďaka online konzultácii. Počas nej priamo vidia, akú podobu v 3D zobrazení šperk naberá.

 

Zaujíma vás viac? Prečítajte si, ako prebieha 3D návrh šperkov online na našom webe.

 

Vytvorenie šperku na mieru

 

Posledným krokom pred vytvorením vášho nového unikátneho šperku je jeho fyzické zhmotnenie. Šikovné ruky zlatníka alebo klenotníka ho prevedú nasledovnými krokmi:

  • 3d tlač – odlievanie šperku
  • leštenie šperku
  • osádzanie vybraných doplnkov (drahé kamene a podobne)
  • puncovanie

 

Výsledkom celého tohto procesu je šperk na mieru, ktorý presne zosobní to, čo bolo požiadavkou klienta. Identická podoba z 3D návrhu, detailné spracovanie a originálny nádych, ktorý šperk získa vďaka tomu, že dnes môže byť spolutvorcom šperku každý, kto si to praje. Dokonca i vy.

Súvisiace články