Povedz to drahokamom – farebná krása šperkov

Pýtate sa, či existuje niečo, čo by dokázalo pozdvihnúť šperk na vyššiu úroveň? Niečo, čo by šperk ešte o trochu viac ozdobilo?

 

Ak máte radi prstene, náhrdelníky, náramky či iné šperky, ktorý ovplývajú niečím unikátnym, máme pre vás skvelý tip. Drahokamy. Prírodné drahé kamene, ktoré dokážu každý šperk dokonale vyšperkovať.

 

 

Drahokamy a ich skrytá krása

 

Doteraz najznámejším a najvyhľadávanejším drahým kameňom, ktorý sa v zlatníctve používal, bol diamant. Všetci poznáme symbol lásky, dôvery a vášne, ktorý zdobí nejeden snubný prsteň či obrúčku. Dnes je však realitou, že prírodné zdroje diamantov sú takmer vyčerpané a v investičnom ponímaní patria medzi likvidnejšie komodity.

 

To, čo dnes skutočne naberá na popularite a obdive, sú práve ostatné drahé kamene. Predstavujú nielen krásny doplnok šperkov, ale i dlhodobú investíciu, ktorá im dokáže pridať dosiaľ skrytú hodnotu.

 

 

Drahé kamene ako ozdoba šperkov

 

Radi by ste darovali šperk, ktorý svojim unikátnym vzhľadom poteší milovanú osobu? V tom prípade odporúčame vsadiť na drahokam. Či už sa rozhodnete pre jeden väčší kúsok osadený ako dominantný prvok v šperku, alebo viacero drobných skvostov, drahokamy svojou krásou a jedinečnosťou zaručene nesklamú.

 

Zaujíma vás viac? Prečítajte si článok na našom blogu, ako môžete šperk na mieru s drahokamom vytvoriť aj vy sami z pohodlia domova.

 

Ten najvhodnejší kúsok vám dokáže podľa potreby odporučiť skúsený zlatník alebo klenotník. Vybrať však môžete aj podľa dátumu, v ktorom sa obdarovaná osoba narodila. Mnohí totiž veria, že drahokamy majú nielen liečivé a blahodárne účinky, ale pre každý jeden mesiac v kalendárnom roku prislúcha drahokam, ktorý je tým pravým kameňom pre osoby narodené v danom mesiaci.

 

Náš tip:

Pozrite si drahokamy podľa narodenia a nájdite ten svoj. Všetky kamene podľa mesiaca narodenia aj s popisom nájdete tu.

 

 

Drahé kamene ako výhodná investícia

 

Ako sme už spomenuli vyššie, cena drahokamov na investičnom trhu stúpa. Vzácne kúsky svojou farbou, veľkosťou a niektoré následne i výbrusom vytvárajú komodity, do ktorých sa dnes oplatí investovať. A to najmä z dlhodobého hľadiska. Cena drahokamov, na rozdiel od iných komodít, nebola dosiaľ negatívne ovplyvnená ani zlou situáciou na trhu.

 

Medzi investičným a ozdobným drahokamom (použitým pre potreby šperku) však existuje rozdiel. Investičné drahokamy sa vyznačujú špeciálnym ochranným obalom a patrí k nim dôveryhodný certifikát. Jeho hodnotu alebo priamo cenu dokáže posúdiť len renomovaný odborník.

 

Zaujíma vás viac o drahokamoch alebo priamo o investičných možnostiach, ktoré ukrývajú? Odpovede nájdete na našej stránke. Alebo nás priamo kontaktujte, radi vám podáme pomocnú ruku a poradenstvo.

Súvisiace články